Manapság sokat hallani arról, hogy milyen fontos az ember életében a mozgás.Ha nem végzünk elég mozgást a mindennapjaink során, az sok probléma forrása lehet.
Szerintem is az ember számára alapvető szükséglet, hogy időnként mozogjon, legyen az akár nagyon intenzív, vagy kevésbé.Az idők során nem mindig voltak olyan gyors közlekedési eszközök, mint ma, amelyekkel anélkül juthatunk el a célunkhoz, hogy saját magunkat megerőltetnénk.Ennek az ára az, hogy sok ember nem mozog eleget ahhoz, hogy a szervezete egészséges maradjon.A mozgásszegény életmód pedig sok negatív következményt vonhat maga után, például az elhízást, ami önmagában is rengeteg betegségnek jelenthet táptalajt, a kórosan elhízott emberek, ha nem változtatnak életmódjukon, pár évnél nem élnek tovább.A testmozgás nemcsak a fizikai betegségekre, hanem a mentális, pszichés gondokra is megoldást nyújthat, mivel elégedettséggel tölti el az embert..
Én magam leginkább a biciklizést kedvelem, mint sportot, de 15 foknál hidegebb időben már nem érzem jól magam, a hidegebb időről vagy a hóról nem is beszélve.Mit lehet tehát télen tenni? Én nem tudom, ezért általában egész télen nem is sportolok semmit.
Sok embernek manapság egyszerűen azért nem sportolnak, mert a mindennapi teendők minden idejüket lekötik, és nehéz a zsúfolt napba beiktatni még testmozgást is.Azok az emberek viszont, akiknek van idejük, nagyobbrészt sportolnak valamit.
Összefoglalva tehát szerintem a legtöbb ember nem mozog annyit, amennyit régen, ám az nem is feltétlenül szükséges, a lényeg, hogy rendszeres legyen, és elegendő a szervezetünknek.