2013. november 28., csütörtök

Elég mozgást végez-e a mai ember?

  Manapság sokat hallani arról, hogy milyen fontos az ember életében a mozgás.Ha nem végzünk elég mozgást a mindennapjaink során, az sok probléma forrása lehet.
  Szerintem is az ember számára alapvető szükséglet, hogy időnként mozogjon, legyen az akár nagyon intenzív, vagy kevésbé.Az idők során nem mindig voltak olyan gyors közlekedési eszközök, mint ma, amelyekkel anélkül juthatunk el a célunkhoz, hogy saját magunkat megerőltetnénk.Ennek az ára az, hogy sok ember nem mozog eleget ahhoz, hogy a szervezete egészséges maradjon.A mozgásszegény életmód pedig sok negatív következményt vonhat maga után, például az elhízást, ami önmagában is rengeteg betegségnek jelenthet táptalajt, a kórosan elhízott emberek, ha nem változtatnak életmódjukon, pár évnél nem élnek tovább.A testmozgás nemcsak a fizikai betegségekre, hanem a mentális, pszichés gondokra is megoldást nyújthat, mivel elégedettséggel tölti el az embert..
  Én magam leginkább a biciklizést kedvelem, mint sportot, de 15 foknál hidegebb időben már nem érzem jól magam, a hidegebb időről vagy a hóról nem is beszélve.Mit lehet tehát télen tenni? Én nem tudom, ezért általában egész télen nem is sportolok semmit.
  Sok embernek manapság egyszerűen azért nem sportolnak, mert a mindennapi teendők minden idejüket lekötik, és nehéz a zsúfolt napba beiktatni még testmozgást is.Azok az emberek viszont, akiknek van idejük, nagyobbrészt sportolnak valamit.
  Összefoglalva tehát szerintem a legtöbb ember nem mozog annyit, amennyit régen, ám az nem is feltétlenül szükséges, a lényeg, hogy rendszeres legyen, és elegendő a szervezetünknek.

4 megjegyzés:

  1. Csaba helyesen írta meg a bejegyzését, én is az azonos véleményen vagyok. A sportolás tényleg nagyon fontos, mert egy időben még reklámok is jelentek meg ezzel kapcsolatban. Most idén, meg még be is vezették ezt a heti 5 tesiórás dogot, szóval ezzel is kötelezik a gyerekeket a sportolásra. A mozgás segíti levezetni a felesleges energiát, kiengedni a gőzt, jobban tudunk relaxálni és felkészülni a következő napra.
    Én személy szerint nagyon fontosnak tartom a sportolást, mert ha most nem tesszük, akkor a további életünkben sem fogjuk. Ami fittséget fiatalon megszerzünk, annak a nagy része megmarad a további életünkben.

    Kiss Marcell 10.P

    VálaszTörlés
  2. Aki igazán akar, az tud időt szakítani a sportra, bármilyen elfoglalt is. Véleményem szerint az emberek nagyon ellustultak. Az autók, vagy egyéb eszközök szinte semennyi erőfeszítéssel elviszik őket, ahová szeretnék, így rákényszerítve nem nagyon vannak, hogy valamit mozogjanak. Másrészt pedig egyszerűbb, és néhány embernek szórakoztatóbb is otthon ülni a tévé, konzol vagy a számítógép előtt. Sokkal kényelmesebbnek tűnik a semmittevés, pedig néha kikapcsolódó is lehet egy kis mozgás, főleg azoknak akik nem fizikai munkával keresik a kenyerüket.

    VálaszTörlés
  3. Egyetértek azzal, hogy szükségünk van rendszeres testmozgásra, hiszen ezzel sok egészségi probléma megelőzhető. Igaz, hogy régebben az emberek a mindennapi tevékenységeik során lényegesen többen mozogtak, mint napjainkban, ezért különösen fontos a sportolás.
    Az egészséges életmódnak csak egy része a testmozgás, legalább annyira fontos az egészséges, változatos táplálkozás is. Fontos, hogy minden évszakban találjunk valamilyen sportolási lehetőséget. Télen, ha nem szeretünk a hidegben korcsolyázni vagy egyéb téli sportot űzni, akkor lehet valamilyen beltéri tevékenységet találni.
    Sokan tényleg azért nem mozognak eleget, mert sajnálják rá az időt vagy mert nincs elég idejük a mozgásra, de szerintem legtöbben csak lustaságból nem mozognak, mert ha akarnának, találnának rá egy kis időt. Különösen fontos a rendszeres testmozgás a gyerekeknek és fiataloknak. A gyerekek esetében azért, mert a fejlődő szervezet számára fontos a sportolás.
    Összességében tehát egyetértek, szerintem is fontos a rendszeres testmozgás.

    VálaszTörlés
  4. Tökéletesen egyetértek, mint minden más előttem szóló. Ahogy a technika fejlődik, úgy egyre jobban ellustulunk. Folyamatosan egyszerűsítjük az életet, és egyre jobban próbáljuk kiirtani magunkból az állati ösztönöket. Én úgy gondolom hogy soha nem leszünk erre képesek teljesen, de mégis félek a jövőtől.
    A mozgás pedig nagyon fontos, de nem csak azért mert egészségesek leszünk tőle. Azért mert boldoggá tesz és önbizalmat ad, egy olyan fajta önbizalmat amit csak a testmozgáson keresztül érhetünk el. Nagyon hasznos ez a bejegyzés és az egészhez csak annyit tudnék hozzátenni, hogy: Ha nem sportolsz, akkor kezdd el minél hamarabb, ha sportolsz, ne hagyd abba, hogyha pedig nem élvezed a sportot amit űzöl, akkor sosem sportoltál igazán.

    VálaszTörlés