2014. február 25., kedd

A pénz boldogít?

  Sokszor hallani azt a mondatot, hogy a pénz nem boldogít.De miért mondják ezt, és valóban így van-e?
  Szerintem igazából a kérdés nem az, hogy a pénztől jobb, kényelmesebb életet élhetünk-e, mert ez vitathatatlan, hanem hogy a kényelmes élet szükséges-e a boldogsághoz.Ezt embere válogatja, hiszen van, aki már attól is elégedett, hogy kemény fizika munkával megkeresi a mindennapi betevőt a családjának, más pedig attól a ténytől, hogy sok pénze van.
  Az ilyen felfogásbeli különbségek miatt a legegyszerűbb, ha az átlagembert (az átlag magyar embert) vesszük példának.Az átlagember életének pedig fontos része az, hogy a környezete mit gondol róla:nem mindegy, hogy a legújabb VW Golffal vagy egy olcsó Suzukival jár, így amellett, hogy az előbbiben tényleg jobb utazni, a presztízs is számít a boldogsághoz.Persze a pénz nem csak a külsőségekre jó, például nem mindenki engedheti meg magának, hogy annyiszor menjen nyaralni, ahányszor szeretne.De természetesen van ennél alapvetőbb szükséglet is, akinek ételre sem telik, az nyilvánvalóan boldogabb lenne a több pénztől, viszont az eredeti kérdésbe szerintem ez a réteg már nem tartozik bele.
  Röviden tehát a pénzzel elérhető dolgok (luxus) bár nem mindenki számára, de a többségnek örömet okoz, teljesíthetővé teszi a vágyait.Tehát a pénz boldogít.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése